|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mitrovicė: Kryesia e Kuvendit Komunal dėnon ashpėr aktin kriminal ndaj Rezidencės sė Presidentit Rugova

 
 

 
Mitrovicė, 14 mars 2004 / TN / Hysni SYLA - Kryesia e Kuvendit tė Komunės shpreh indinjatė tė thellė dėnon ashpėr aktin kriminal tė hudhjes sė bombės nė rezidencėn e presidentit tė Kosovės, dr. Ibarhim Rugova.
 
Kryesia e Kuvendit tė Komunės vlerėson se sulmi mė i rėndė kriminal deri tash nė njė institucion demokratik tė vendit, qė ka dalur nga vota e lirė e popullit, ka pėr qėllim destabilizimin e vendit nė momentin kur janė duke u bėrė pėrpjekje maksimale tė tė gjithė faktorėve pėr pėrmbushjen e stanadrdeve qė janė bazė pėr pėrcaktimin e statusit pėrfundimtar, pėrkatėsisht pėr pengimin e njohjes sė pvarėsisė sė Kosovės nga ndėrkombėtarėt.
 
Kryesia e Kuvendit tė Komunės thotė se ėshtė koha e fundit qė organet kompetente pėr siguri e rend tė ndėrmarrin tė gjitha masat pėr zbulimin e kėtij dhe tė rasteve tjera kriminale, nė mėnyrė qė akterėt tė dalin para organeve tė drejtėsisė dhe tė marrin dėnimin e merituar.
 
Kryesia e Kuvendit tė Komunės i jep pėrkrahje tė plotė presidentit Ibrahim  Rugova  nė ushtrimin me sukeses tė plotė tė funksionit mė tė lartė shtetėror  tė vendit, duke e cilėsuar ate si figurėn mė ėmblematike tė popullit tė Kosovės.
 

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.