|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Lidhja Demokratike e Kosovės Dega nė Mitrovicė dėnon ashpėr sulmin ndarj Rezidencės sė Presidentit tė Kosovės

 
 

 
Mitrovicė, 13 mars 2004 / TN - Lidhja Demokratike e Kosovės Dega nė Mitrovicė, nė mbledhjen e pėrbashkėt tė Kryesisė me Kryetarėt e Nėndegėve, Forumit tė Gruasė, dhe Forumit tė Rinisė, me shqetsim tė madh morėn lajmin mbi sulmin nė Rezidencen e Presidentit tė Kosovės dhe kėtė sulmė e konsideron sulm kriminal tė drejtuar kundėr institucionit mė tė lartė tė Kosovės, kundėr Presidentit tė Kosovės, kundėr Lidhjes Demokratike tė Kosovės, kundėr lirisė dhe demokracisė, kundėr qetėsisė dhe sigurisė, dhe kundėr pavarsisė sė Kosovės.
 
Lidhja Demokratike e Kosovės Dega nė Mitrovicė pėrkrah organizimin e protestave qė do tė organizohen nė Prishtinė kundėr sulmit nė Rezidencėn e Kryetarit Rugova si dhe kėrkon nga organet kompetente zbulimin e kryesėve dhe sa mė parė qitjen e tyre para drejtsisė.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.