|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Dega e LDK-sė nė Kanada: Reagim ndaj Atentatit tė Presidentit tė Kosovės Dr.Ibrahim Rugova

 
 

 
13 mars 2004 / TN
 
Akti kriminel ndaj rezidencės sė Presidentit te Kosovės ėshtė akt  i vazhdimėsisė kriminale qė nga viti 1998.
 
Dega e LDK nė Kanada me antarėsi dhe simpatizantėt e saj ndėr ta edhe shumė qytetarė kanadezė dėnon kėtė akt kriminal ndaj figurės mė tė njohur mbarė shqiptare, Presidentit tė Kosovės Dr.Ibrahim Rugova.
 
Njėherit kėtyre grupeve kriminale nga do qė vijnė iu sigurojmė se Pavarėsia e Kosovės dhe formimi i shtetit te Kosovės do realizohet po me kėtė njeri tė cilit terroristėve dhe kriminelėve iu ka bėrė "hirė nė sy".
 
Kėrkojmė nga Unmik-u Kfor-i dhe nga gjithė kompetentėt pėr siguri dhe rend qė tė arrestohen dhe tė nxjerren para gjyqit urdhėrdhėnėsit dhe terroristėt-kriminelė.
 
Pėr Kryesinė e Degės sė LDK-sė nė Kanada
 
Kryetari Nesim Gashi


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.