|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Kryetari i Asociacionit tė Komunave tė Kosovės dhe i komunės sė Gjilanit, Lutfi Haziri dėnon sulmin ndaj presidencės sė Kosovės

 
 

 
  
Gilan, 13 mars 2004 / TN - Kryetari i Asociacionit tė Komunave tė Kosovės dhe i komunės sė Gjilanit, Lutfi Haziri, pėrmes njė deklarate qė i ka dhėnė zyrės pėr informim nė Gjilan, ka dėnuar fuqishėm sulmin ndaj presidencės dhe presidentit tė Kosovės, dr Ibrahim Rugova.

Ky ėshtė njė akt i ultė dhe qėllimkeq ndaj institucionit mė tė lartė tė Kosovės dhe vetė popullit tė saj, nė momentin kur bota po pret nga ne qė tė dėshmohemi tė aftė pėr t`i marrė mbi vete tė gjitha pėrgjegjėsitė.

Ėshtė fat i keq qė nė Kosovė ndodhin akte tė tilla, sepse kėto mund tė jenė pengesė pėr tė ardhmen e Kosovės dhe pavarėsinė e saj.

Presidenca dhe presidenti i Kosovės janė vlera shtetėrore qė nuk mund dhe nuk guxon t`i njollosė askush, thuhet ndėr tė tjera nė reagimin e Lutfi Hazirit, kryetar i AKK dhe i komunės sė Gjilanit.

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.