|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Presidenti Rugova ngushėlloi mbretin e Spanjės Huan Karlos

 
 

 
   

Prishtinė, 12 mars 2004 - Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova i ka dėrguar njė mesazh ngushėllimi mbretit tė Spanjės, Lartmadhėrisė sė Tij Huan Karlos (Juan Carlos), me rastin e sulmit terrorist nė Madrid ditėn e enjte, duke shprehur solidaritetin e popullit tė Kosovės me popullin e Spanjės.

"Me rastin e sulmeve terroriste nė Madrid, ku humbėn jetėn shumė qytetarė tė pafajshėm tė vendit Tuaj, Ju shpreh ngushėllimet e mia tė sinqerta dhe tė popullit tė Kosovės.

Nė kėto momente tė rėnda, Ju e keni solidaritetin e vendit tim, Kosovės, nė dėnimin dhe nė luftėn kundėr terrorizmit, qė sot po e kėrcėnon botėn e lirė demokratike", thuhet nė mesazhin e ngushėllimit tė Presidentit Rugova drejtuar mbretit tė Spanjės, Huan Karlos.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.