|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Deklaratė e Bashkėsisė Islame tė Kosovės lidhur me sulmin ndaj rezidencės sė Presidentit tė Kosovės

 
 

Myftiu mr. Naim Tėrnava: Dikush qėllimisht tenton t'i minojė pėrpjekjet pėr njė tė ardhme mė tė mirė tė Kosovės

 
 

 
Prishtinė, 12 mars 2004 / / TN / BIK - Kryetari i Kryesisė sė Bashkesise Islame tė Kosovės Myftiu mr.Naim Tėrnava dėnon ashpėr sulmin e ndodhur sot nė mėngjes nga persona deri tash tė panjohur nė rezidencėn e Presidentit tė Kosovės dr.Ibrahim Rugova.
 
“Kėtė akt e konsideroj vepėr tė ultė dhe qyqare e cila synon destabilizimin e institucioneve mė tė larta tė Kosovės. Nė kohėn kur bota mbarė ka kthyar shikimin kah ardhmėria e Kosovės, dhe natyrisht edhe faktori vendor, dikush qėllimisht tenton ti minojė kėto pėrpjekje pėr njė tė ardhme sa mė tė mirė te Kosovės”.
 
Duke dėnuar kėtė akt edhe njė herė, kėrkojmė nga organet kompetente qė sa mė parė ti zbulojė  autorėt e kėtij sulmi dhe tė njėjtėt tė qitėn para drejtėsisė.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.