|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nesėr nė Prishtinė mbahet debati pėrfundimtar i FR tė LDK-sė me tė rinj

 
 

 

Prishtinė, 4 mars 2004 / TN - Nė organizim tė Kryesisė sė Forumit tė Rinisė  tė LDK-sė, nesėr nė Prishtinė mbahet takimi i hapur i tė rinjve tė kryeqytetit me Kryesinė Qendrore tė FR tė LDK-sė.

Ky takim do tė jetė takim pėrmbyllės i debateve tė hapura tė zhvilluara nė tė gjitha degėt e FR-sė nė mbarė Kosovėn nė kuadėr tė aktiviteteve “2004 – Viti i LDK-sė – Viti Juaj”.

Nė debatin e nesėrm tė rinjtė e kryeqytetit do tė kenė mundėsi tė komunikimit tė drejtpėrdrejt me Kryesinė e FR tė LDK-sė. I pranishėm nė kėtė takim do tė jetė edhe Presidenti i Kosovės dr.Ibrahim Rugova.

Takimi do tė mbahet nesėr ( e shtune ) nė Kuvendin Komunal tė Prishtinės dhe fillon nė ora 12.


                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.