|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mitrovicė: Forumi i Rinisė i LDK-sė shėnon 15 vjetorin e “Javės sė Minatorėve” me aktivitete tė ndryshme

 
 

 
Mitrovicė, 23 shkurt 2004 / TN
 
Forumi i Rinisė i LDK-sė dega nė Mitrovicė, me rastin e shenimit tė pesėmbdhjet vjetorit tė “Javes sė Minatorve” organizon nje sėrė aktivitetesh:
 
Me 25 shkurt 2004, duke filluar nga ora 17:00 nė qendrėn e kulturės “Rexhep Mitrovica” do tė mbahet njė manifestim kuturor, ku  do tė ipet njė program i pasur kulturo-artistik me pjesėmarrje tė gjėrė, duke pėrfshir ansamblin e qytetit dhe shoqėrit tjera kulturo-artistike.
  
Po ashtu  tė Shtunėn me daten 28 shkurt 2004, organizon njė garė nė skijim amatoreskė ”Shala 2004” nė fshatin Bare.
 
Informojmė tė gjithė tė rinjėt e qytetit tė Mitrovicės tė cilet dėshirojnė tė jenė pjesė e kėtij aktiviteti se tė Shtunen prej ores 09:30 bėhėt nisja me dy autobus nga stacioni i autobusve  tek  tregu i gjelbėrt.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.