|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Me rastin e shėnimit tė manifestimit tradicional “Dita e Shpresės”, kushtuar pesėvjetorit tė fillimit tė sulmėve ajrore tė NATO-s nė Kosovė, FR i LDK-sė dhe  revista “Arena” shpallin Konkurs letrar

 
 

 
24 shkurt 2004 / TN

FORUMI I RINISĖ I LDK-sė

Me rastin e shėnimit tė manifestimit tradicional “Dita e Shpresės”, kushtuar pesėvjetorit tė fillimit tė sulmėve ajrore tė NATO-s nė Kosovė,

Forumi i  Rinisė i LDK-sė dhe  redaksia e revistės “Arena” shpallin:  K O N K U R S   L E T R A R

Pėr  ese (shkrime) qė i kushtohen rėndėsisė sė kėsaj dite nė historinė mė tė re tė Kosovės.
 
Tri punimet mė tė mira do tė shpėrblehėn.
 
Gjithashtu, shkrimet e pėrzgjedhura nga juria profesionale do tė kenė rastin tė botohen nė njė botim tė veēantė, promovimi i tė cilit  do tė bėhet me rastin e shėnimit tė kėsaj dite, me 24 mars 2004.
 
Tė drejtė pjesėmarrje nė kėtė konkurs kanė tė gjithė tė rinjtė prej moshės 16-30 vjeē.
 
Punimet duhet tė jenė tė radhituara nė kompjuter dhe nuk duhet tė jenė mė shumė se dy faqe, fonti (shkronjat) 14. Punimet dorėzohen me disketė (floppy ) nė zyret e Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, ose nė e-mail adresat nė internet;
 
frldk@ldk-kosova.org ; info@ldk-kosova.org ; frldk@hotmail.com ;
 
Afati i dorėzimit tė punimeve ėshtė deri me 10 mars 2004
 
FR i LDK-sė
Prishtinė, 23 shkurt 2004


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.

>