|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Podujevė: Kryeshefi i Ekzekutivit Ejup Visoka dha dorėheqje dhe kaloi nė detyrė tė re

 
 

 

Podujevk, 10 shkurt 2004 (TN) - Kryeshefi i Ekzekutivit i komunės sė Podujevės z. Ejup Visoka dha dorėheqje pėr shkak tė kalimit nė detyrė tė re, njoftoi sot kryetari i komunės Agim Veliu.

Nk bazė tė njė autorizimi tė Kryetarit tė komunės, kompetencat dhe pėrgjegjėsitė e Kryeshefit tė komunės sė Podujevės deri nė marrjen e vendimit tė Kuvendit  pėr caktimin e ushtruesit tė detyrės nė kohėn dhe procedurat e parapara, nė pėrputhje me Rregulloren e UNMIK-ut 2000/45 dhe Statutin e komunės, do ti ushtrojė z. Mehmet Gashi, drejtor i drejtorisė pėr buxhet dhe financa.

Z. Gashi sot pranoi detyrėn nga Kryeshefi i ekzekutivit i komunės sė Podujevės.


                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.