|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Juve tė redaksisė sė "KOSOVAPRESS"-it dhe "KOSOVALIVE"-it njė pėrshėndetje tė "pėrzemėrt" !

 
 

 

3 shkurt 2004 / TN

Njė grup kosovarėsh nga Finlanda

Pas lajmit te dhene ne trepca.net dhe kosova.com e disa mediume tjera deshiroj qe permes kesaj letreje t’ia uroj juve te redaksise se "KOSOVAPRESS"-it dhe "KOSOVALIVE"-it nje pershendetje te perzemert per Senator Nderi tė Evropes te shpallur ne Antverpen te Belgjikes PRESIDENTIT te juaj e tonit, (e deshtet apo jo) se ju ende edhe pas ores 16.00 nuk e transmentuat lajmin e ketij nderimi qe iu dha Presidentit te KOSOVES dhe kombit.

Ishalla ju do te keni ndonji nderim tjeter, dhe lajm  per ata qe ju i perfaqesoni, e mjerisht, ato jane vetem gjykimet dhe HAGA qe juve po ju ndjekin per ēdo vit.

Ky nderim ndaj Presidentit rezulton shume mire edhe tek nderkombetaret sepse Presidenti RUGOVA pėr vite tė tera ka kultivu, nje politike te shkelqyer dhe dinjitoze per KOSOVEN dhe popullin e saj.

ANDAJ shembulli i fjalimit ne kuvend, dhe tani sulmet e juaja te pareshtura ndaj LDK-se jane vetem nje epoke qe ju po e shifni se shumica e votuesve te juaj kane filluar t’ua kthejne shpinen, dhe se shpetimin ju po e shifni, ne sulmet e perditshme ...!

ANDAJ - PERHAJR JU KOFTE  EMRIMI - SENATOR NDERI - ZOTI PRESIDENT.        

ME NDERIME          

Nje grup kosovaresh nga Finlanda


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.