|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Princ Dobroshi i pa fajshėm ?

 
 

 
Oslo (NORVEGJI),  1 shkurt 2004 / TN / Osman DISHA - Shqiptari nga Kosova Princ Dobroshi, i cili dy vite mė parė u dėnua me vuajtjen e dėnimit nė kohėzgjatje prej 14 vjet, pėr shkak tė kontrabandės me lėndė narkotike, ka gjasa, qė tė lirohet si i pafajshė.
 
Dobroshi, i cili ėshtė me qėndrim nė Norvegji, sė bashku me avokatin e tij John Christian Elden dhe hetuesin privat Tore Sandberg kanė kėrkuar rishqyrtimin e lėndės sė tij.
 
Poashtu Elden dhe Sandeberg, kanė hulumtuar me detajisht dėnimin ndaj tij, dhe kanė pohuar  se Princ Dobroshi, ėshtė viktimė e njė padrejtėsie ndaj tij me cka ėshtė dėmtuar mė sė shumti drejtėsia, sepse dokumentacionet dhe faktet e paraqitura nė procesin gjyqėsor si dėshmi kundėr tij, kanė qenė tė falsifikuara.
 
Ata kanė dėrguar kėrkesė pėr njė seancė tė re gjyqėsore, ku do tė rishqyrtohen faktet dhe dokumentacioni origjinal.
 
Kjo kėrkesė e tyre, u publikua sot nė mjetet e informimit tė Norvegjisė.

 


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.