|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Kryesia e Bashkėsisė Islame tė Kosovės njofton opinionin e gjerė se dita e parė e Kurban-Bajramit ėshtė tė dielėn mė 1 shkurt 2004

 
 

 

Prishtinė, 30 janar 2004 / TN / B.I.K.

Kryesia e Bashkėsisė Islame tė Kosovės njofton opinionin e gjerė se dita e parė e Kurban-Bajramit ėshtė tė dielėn1 shkurt 2004.

Manifestimi qendrorė do tė mbahet nė Xhaminė e Madhe “SULTAN MEHMET FATIH” tė kryeqytetit, duke filluar nga ora 620, ndėrsa falja e namazit tė Kurban-Bajramit bėhet nė ora 731.

Me rastin e festės sė Kurban-Bajramit, Kryesia e Bashkėsisė Islame organizon pritje nė selinė e Kryesisė sė Bashkėsisė  Islame tė Kosovės, rruga ”Bajram Kelmendi” (ish-Vellusha) nr. 84 dhe atė nga ora 900  - 1200.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.