|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Edhe unė e perkrahi plotėsisht mendimin e zotėri Miftarit. Deri kur RTK-ja do tė manipuloi me realitetinė qė sot gjindet nė Kosovė?

 
 

 
30 janar 2004 / TN
 
I. BLAKAJ
 
Edhe unė e perkrahi plotėsisht mendimin e zotėri Miftarit. Deri kur RTK-ja do tė manipuloi me realitetin qė sot gjindet nė Kosovė? Deri kur do t’i lėnė anėsh Ftyratė mė tė ndritshme kombėtare tė popullit tė Kosovės dhe tė Shqipėrisė siq janė DR. IBRAHIM RUGOVA dhe DR. SALI BERISHA?
 
Pse RTK-ja nuk e respkton vullnetinė dhe votėn e Popullit tė Kosovės?! Pse RTK-ja rrenė se “jemi 100% tė pavarur”?! Ajo mundohėt kot tė na hedhė pluhurė para syve.
 
Nuk ka lajm qė jep RTK-ja e nuk e pėrmend Hashim Thaqin, dhe bashkėpuntorėt e tij kurse PRESIDENTIN E KOSOVES IBRAHIM RUGOVEN vetėm kur nuk mundet me i ikur hiq ose kur ka ndonjė kritikė atėherė e qet se pėrndryshe nuk e qesinė kurrė nė RTK.
 
Por, edhe njė gjė le ta dinė ata “Uzurpusė” tė Informimitė, se populli nuk hanė barė dhe e dinė tė vertetėn pėr RTK-nė, se ėshtė 100% e manipuluar dhe mvarur prej qarqeve (grupacioneve) tė ndryshme nė Kosovė.
 
RTK-ja rrenė gjithė ditėn se gjėja bashkadhetarėt qė jetojnė nė Perėndim e shiqojnė vetėm RTK-nė. Nuk ėshtė aspak e vertetė qė ne shqiptarėt nė perėndim e shiqojmė RTK-nė, sepse e dimė qė nuk na informojnė drejt dhe ka manipulime deri nė budallakė.
 
Ēka ėshtė edhe ma qesharake RTK-ja del nėpėr rrugėt e Perėndimit ose nėpėr Klube ku janė njerzitė e PDK-sė dhe i pyetė se a janė tė knaqur mė RTK-nė, normal se ata thonė po.
 
Por, realiteti ėshtė vėrtet ndryshe, 99% janė tė paknaqur mė RTK-nė ketu nė Perėndim.
 
Ju zotėri Miftari, shkruani pėrseri, se keni tė drejtė, se gjithmon nuk bėhet vetėm tė heshtetė.

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.