|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Mungesa e mendimi opozitar dhe alternativat e reja

 
 

 

24 janar 2004 / TN 

Rexhep ABDULLAHU ( Kryetar i Partisė Nacional Demokratike Shqiptare )

Partit e mėdha politike nė Kosovė asnjėra nuk e konsiderojnė veten parti opozitare, nė tė vėrtetėt ato nuk janė e as qė mund tė jenė tė tilla pėrderisa janė pjesė konstitutive e Qeverisė sė koalicionit. Fryma opozitare, pėrkatėsisht mendimi kritik dhe i drejtėpėrdrejt qė do duhej tė dilte nga politikat dhe veprimet e organizuara partiake nė Kosovė qė nga themelimi i kėsaj Qeverie ėshtė pothuajse vetėngulfatėse. Kjo frymė quditėrisht kontrollohet me njė “autocenzur partiake” qė kushtėzohet nga raportet shumė tė veēanta ndėrpartiake. Tri partitė e mėdha nė Kosovė pandalshėm dhe me kujdes tė shtuar tė shpeshtėn apstenojnė nga kritikat e mundshme ndaj punės sė Qeverisė aktuale, por edhe Parlamentit. Edhe pse ekziston ana tjetėr e medaljes, partitė e mėdha me ēdo kusht mundohen tė lėnė pėrshtypje tek qytetarėt e Kosovės se kjo bėhet pėr hirė tė njė uniteti dhe koordinim punėsh qė ėshtė i nevojshėm dhe i domosdoshėm pėr pėrmbushjen e standardeve.

Por e vėrteta ėshtė se njė parti e caktuar apstenon nga kritika ndaj ndonjė digasteri tė Qeverisė tė cilėn e udhėheq partia tjetėr, pėr tė mos marrė kėshtu kritika pėr digasterin qė e udhėheq vetė ajo. Kėshtu tash sa kohė, nė mungesė tė frymės kritike konstruktive dhe tė konceptimit tė kėsaj kritike nė vija tė gjata, tek tri partitė e mėdha politike nė Kosovė e si determitė e kėsaj edhe mungesės sė kėsaj fryme te shumė media tė shkruara dhe tė tjera, sikundėr edhe tek njė numėr i madhė intelektualėsh, faji pėr mungesė tė ujit dhe dritave, faji pėr rritje tė papunsisė dhe mungesės sė vendeve tė reja tė punės, faji pėr korrupcion, faji pėr Veriun e Kosovės qė po serbizohet dhe faji pėr rinin qė pėrsėri ka filluar ta lėshoj Kosovėn, po amortizohet suksesshėm nga kėto parti, diēka duke ja hedhur UNMIK-ut e diēka duke mbetur jetim.

Mbase pėr dikend kjo qė konkludova nuk mund tė duket bindėse duke u thirrur nė jo pak raste kur kemi reagime dhe kritika tė ndryshme ndėrmjet partive, por edhe ndėrmjet qeveritarėve pėrbrenda qeverisė (rasti mė i ri ai i akuzės pėr fajde lidhur me renovimin e ndėrtesės sė Kuvendit) . Mu pėr kėtė mė duhet ta bėjė njė sqarim duke pėrkujtuar se mungesa e mendimi opozitar pėr tė cilėn po flas kėtu, do tė thotė mungesė e kritikės sė organizuar politike e cila nuk mbaron vetėm me kritikė, por qė ofron njė alternativė tjetėr plotėsisht apo pjesėrisht tė dallueshme pėr sfera nga mė tė ndryshme. Kjo do tė thotė pamundėsi ofrimi qytetarėve tė Kosovės prioritete plotėsisht apo pjėsėrisht tė tjera nga ato qė mund ti ofroj njė Qeveri apo parti e caktuar dhe gjithsesi do tė thotė qasje dhe metoda plotėsisht apo pjesėrisht tė ndryshme si alternativė pėr jetėsimin e qėllimeve tė caktuara. Kjo ėshtė ajo qė mungon nė Kosovė qė nga pėrfundimi i luftės e posaēėrisht qė nga themelimi i Qeverisė sė koalicionit.

Mendimi opozitar tė jetė njė nga standardet tona

Nė tė gjitha ato elemente tė renditura nga ndėrkombėtarėt nė listėn “standardet pėr Kosovėn” e kuptueshme se askund nuk bėhet fjalė pėr rritjen e frymės kritike dhe mendimin opozitar nė Kosovė, ndėrkaq pothuajse tė gjitha ato kėrkesa tė parashtruar aty nuk do tė mund tė pėrmbushen si do tė duhej, nėse mungon fryma konstruktive opozitare, kreativiteti opozitar ndaj punės sė Qeverisė, Parlamentit tė Kosovės, dhe subjekteve tė ndryshme nė administratė dhe gjyqėsi dhe mbi tė gjitha nėse nuk ofrohen alternativa tė tjera pėr pėrmbushjen e tyre.

Deri mė tani sikundėr mund ta ketė vrejtur shumėkush nje raport i tillė i mungesės sė kreativitetit opozitar qė nuk pulson normalisht, ndėrmjet forcave politike vendore, ėshtė bėrė pėrpjekje qė tė bartet gjetiu, konkretisht ndėrmjet forcave politike vendore nė njėrėn anė dhe UNMIK-ut nė anėn tjetėr. Por e keqja ėshtė se kur u konvenon vendorėve ata dinė tė marrin rolin e opozitarėve ndaj ndėrkombėtarėve dhe atė mė sė shpeshti pėr t’i bishtnuar kritikave qė vijnė nga qytetarėt gjithnjė e mė tė paknaqur dhe pėr t’i bėrė lak pėrgjegjėsive pėr shumė dėshtime nė shumė sfera tė jetės nė Kosovė.

Por pėr shkak se ndėrmjet tri partive politike mė tė mėdha nė Kosovė nuk ka konsesus tė mjaftueshėm politik e nganjėherė as edhe pėr gjėrat madhore, ato nuk e kanė fuqinė konsoliduese tė veprimit, prandaj as edhe mundėsinė pėr tė ofruar pėr qytetarėt e Kosovės alternativa joshėse. Gjithsesi se sa mė shumė qė do t’i afrohemi zgjedhjeve tė vjeshtės, aq mė shumė do tė rritet kjo lloj kritike “ad hock” ndaj UNMIK-ut, por edhe nd ėrmjet partive, mir ėpo gjendja vėshtir se do tė ndryshoj pėr tė mirė dhe edhe mė partitė nė koalicion nuk do tė mund tė akumulojnė forcė tė mjaftueshme politike qė tė jenė mė tė afta pėr t’i marrė kompetencat e nevojshme nga UNMIK-u.

E keqja mė e madhe nga e gjithė kjo ėshtė “status quo”-ja. Ėshtė e keqe sepse gjėrat mund tė mbesin kėshtu edhe pėr shumė kohė, sado qė po flitet pėr afate shumė tė shkurta pas tė cilave do tė vendoset pėr statusin e Kosovės edhe pse nė horizontin politik asgjė nuk duket se mund ta sjell kaq shpejt njė vendim tė tillė. Nė tė vėrtetė “status qua” -ja politike nė Kosovė, do tė thot pėrkeqėsim i situatės, akumulim i dėshprimit tė qytetarėve, rritje e paknaqėsisė sociale qė pėrbrenda periudhave jo tė gjata mund tė zbrazet me forma negative dhe mundėsi tė vogla tė mbajtjes sė tyre nėn kontroll. Kjo do ta vėshtirsoj pėrmbushjen e standardeve dhe ngadalsoj procesin e marrjes sė kompetencave.

Edhe pse mendimi i organizuar dhe veprues politik opozitar nė Kosovė nė jo pak sfera mund ta ndryshoj gjendjen pėr tė mirė, duke e rritur konkurrencėn, pėrgjegjėsinė dhe diciplinėn, kjo duket se nuk do tė arrihet edhe pėr njė kohė nga ana e tri partive tona mė tė mėdha. Nuk do tė arrihet, sepse tani pėr tani, nė tė vėrtetė deri nė zgjedhjet e reja, ato i kanė sikundėr edhe deri mė tani, kėmbėt e lidhura, por jo qysh kanė qejf ato tė arsyetohen vetėm nga kompetencat e pamjaftueshme, por nga tė qenit bashkėpjesmarrės nė qeverinė e koalicionit qė pėr ato ka determinuar atrofi politike opozitare dhe kėtė nė kohėn kur alternativat e ndryshme poitike janė mė se tė nevojshme pėr njė jetė mė tė mirė tė qytetarėve. Duket se ndėrkombėtarėve ju konvenon t’i mbajnė tri partitė mė tė mėdha politike nė koalicion tė cilat kėshtu nuk mund ta kryejn punėn e forcės opozitare, pėrderisa ndajnė pėrgjegjėsistė, me ēka ajo ka amortizuar “kokėdhembjet” qė do tė mund t’i sillte opozita e mirėfilltė vendore.

Se a do tė mund tė ndrojnė zgjedhjet e ardhshme diēka nė kėtė aspekt ėshtė e vėshtirė tė thuhet. Nėse do tė kemi ndonjėrėn nga kėto tri parti tė mėdha jashtė qeverisė sė ardhshme do tė ishte shumė mė mirė pėr vėnjen nė funksion tė efekteve pozitive tė mendimit opozitar. Pas kėsaj gjithsesi do tė jetė mė konstruktiv dhe mė kreativ kundėrshtimi qė do tė bėhet ndaj politikės sė UNMIK-ut. Por pėrderi sa tė tri partitė e mėdha duan qė tė jenė nė vendet vendimarrėse dhe duan tė jenė aty kur do tė vendoset pėr statusin e Kosovės dhe nėse pėrsėri do tė ketė numėr shumė tė madh tė qytetarėve qė nuk do tė dalin nė votime dhe nėse UNMIK-u e ka mė tė lehtė t’i mbaj tri forcat politike nėn kontroll gjėrat mund tė mbesin kėshtu sikundėr jan tani edhe pas zgjedhjeve tė reja. Prandaj do tė vazhdojm tė jemi pa opozitė ndaj UNMIK-ut dhe pa opozitė ndaj partive tė mėdha qė udhėheqin dhe kanė njė pjesė tė pushtetit.  

Me nderime

Rexhep Abdullahu

Kryetar i Partisė Nacional Demokratike Shqiptare

 


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.