|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Mos tė ēuditėm me "opoziten e bashkuar"

 
 

 
23 janar 2004 / TN
 
Nga, "RUGOVASI"
 
Nese ēuditemi edhe ne, atėher jemi edhe ne tė turperuar si ata.
 
Edhe sa kohė na duhet e te kuptojmė se kush janė dhe ēka po duan, pse merremi mė ta.
 
A nuk kemi  mjaftė punė, por pak kohė, per tė berė deri sa tja arrisim qellimit tonė, deri nė njohjėn formale te mvetėsisė.
 
Nese jemi si pretendojmė dhe e perfillim politikėn e presidentit Dr. Rugova, pse merremi me qendrimin e tyre, pse nuk veprojmė si duhet dhe te mbushemi mend njėhėrė e pėrgjithmonė se ata janė per diēka tjėter te percaktuar.
 
Me punė dhe me menēuri mundemi lehtė tja dalim,  e di edhe une  se gjesti i tyre nuk ishte shqipėtar, e pa e terė bota se si tradita dhe respekti nuk qendron tė ta.  
 
Deshen apo nuk deshen, Dr. Rugova eshtė PRESIDENT i Kosovės, deshen apo jo kjo ėshtė  e vertet.
 
Deshen apo jo, Kosova do tė njihėt e mvetme. Edhe pse po punojnė" si nana per djalin; per hirė te seme re, me dektė djali", kjo nuk  ka me ndodh.
 
Ka me pshtua djali, por ka me mebt reja e mallkueme, se i paska pa plas zemra nanės.
 
Kosovės ka me ju njoftė edhe formalishtė mvetėsia, edhe Kosova  ka me kjen mė President.
 
Neve te na dhimbėsen ata qe nuk e dinė se ku janė, kuj dhe pėr kend votuan.Mė punė tju tregojmė se janė keq te pozicionuarė.
 
Edhe lufta u ba, edhe gjaku u dredhė qe Kosova ta ketė Presidentin, dhe e ka.
 
Nderi dhe ndergjegjėja ti mbesin ati qe e meriton.

Kosova ka nder dhe ndergjegje te pastėr, ka edhe populli i saj.
 
Me nderime


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.