|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

PDK dhe AAK e konfirmuan para popullit se janė mė afėr "POVRATAKUT" se koalicionit qė vet e kanė formuar me LDK-nė

 
 

 
23 janar 2004 / TN
 
Nga, K. K.  ( Zvicrėr )
 
Dje nė mbledhjen e Kuvendit tė Kosovės shumė kush ka mbetur i mahnitun me sjelljet Primitive tė PDK dhe AAK.
 
Ne e dim shumė mirė se si jan formuar institucionet e Kosovės dhe ma nė fund dikush mundohet ato me i shkatrrue. PDK-sė dhe AAK-sė i qofshin nė nder sjelljet e tyre qė i bėn Kryetarit tė KOSOVĖS nė Mbledhjen e Parlamentit tė Kosovės.
 
Po tė kishte qen nė krye tė Kosovės njė Sėrb ata paskan pas me u ngrit nė kėmbė dhe me i duartrokit atij, kurse Presidentit tė Kosovės Dr.Ibrahim Rugovės qė ėshtė Shqiptar nuk banėn ball.
 
Kur do tė mbushen mend kėta njerėz, a e dinė se edhe Bota i ka par Bothėt e tyre qė nuk i livritėn vendit. Po kėta janė ata qė nuk e lėn Kosovėn me ecėn pėrpara. Bota po e sheh se njerzit nė krye tė institucioneve tė kosovės kanė nevoj pėr nji sjellje etike.
 
Duhet shiquar qė kėtyre deputetve t'ju sigurohet nga njė Bonton i shkruar e ta lexojn qė tė mėsohen se si duhet tė sillen nė vendet qė iu ka besuar Populli.
 
E nderuara redaksi ende jam i shqetsuar nga dita e djeshit dhe pėr ate ua shkruajta kėto fjalė paksa pėr tu liruar psiqikisht se e di qė keni mirėkuptim pasi jam lexues i rregullt i Faqes sė Juaj.
 
Pėrshėndetje tė pėrzemėrta
 
K.K  nga Zvicra


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.