|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

PDK, AAK, KTHIMI tė njejtin qėndrim

 
 

 
 
23 janar 2004 / TN
 
I. L. / Evropė
 
PDK, AAK, KTHIMI te njejtin qendrim ne fjalimin e presidentit
PDK, AAK, KTHIMI te njejtin qendrim ne zgjedhjen e presidentit
A nuk i thuhet kesaj kualicion ??

Sot pash nje turp te madh ne parlamentin e Kosoves. Sot para parlamentit foli kryetari i shtetit Ibrahim Rugova. Se a eshte i mire apo a e meriton ate pozite eshte nje gje tjeter. Une nuk them se a ka merita apo jo, por nje gje e kuptova se Kosova udheheqet me inate te cilat edhe per femijet e vegjel do te ishte nje turp i madh. Kur presidenti mbaroj fjalimin perveq anetaret e e LDK-s asnje nuk u qua ne kembe.
 
As 21 antaret e PDK-s, as 8 antaret e AAK dhe as 12 antaret e KTHIMIT. Ndaj ketyre te fundit nuk u qudita sepse keta bojkotojn gjithqka qe eshte Kosove, por keta atedhetaret ton nga PDK dhe AAK edhe pse nuk pajtohet me politiken e Rugoves apo personalitetin e tij ata duhet te pajtohen qe aji eshte kryetari i Kosoves dhe turpi te mos i len ulur.
 
Para tri kater ditve foli para kongresit edhe Bushi por edhe pse ka vetem 42%republikan qe e perkrahin (jo shumicen) ne kongres ne fund aty te gjith u quan ne kemb dhe duartrokiten. Ajo eshte nje shebull e nje shteti te fort edhe eshte fakt.

Edhe njeher nuk kundershtoj as nuk po e lavderoj fjalimin e Rugoves, por veprimin e deputetve ne opozite e quaj qyqar dhe te turpshme.

Ju pershendes
 

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.