|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Tė premtėn takimi i hapur me tė rinjtė e Podujevės

 
 

 

Prishtinė, 22 janar 2004 / TN - Nė 15 vjetorin e themelimit tė LDK-sė me moton  " 2004 Viti i LDK-sė - Viti Juaj " , Forumi i Rinisė i LDK-sė nga 15 janari 2004 zhvillon takime tė hapura me tė rinjet nėpėr tė gjitha komunat e Kosovės.

Takimet e Kryesisė Qėndrore tė FR tė LDK-sė me tė rinj zhvillohen nė formė tė bashkėbisedimit tė hapur - komunikimit interaktiv.

Nė kėto takime tė Forumit tė Rinisė, tė rinjėt do tė kenė rastin tė japin kontributin e tyre nė zhvillimin dhe avansimin e proceseve nė Kosovė.

Takimi i radhės mbahet tė premtėn ( 23 janar ) nė Kino Sallėn e qytetit nė Podujevė dhe fillon nė ora 17.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.