|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Nė numrin e Janarit tė revistės Biznes Kosova mund tė lexoni:

 
 

 Terri Made in Kosova

 
 

 
15 janar 2004 / TN
 
Me kėnaqėsi i'u njoftojmė se:
 
- Qėndrimi i kryeministrit lidhur me Strategjinė Zhvillimore 2003-2008  nė Kosovė
 
- Terri Made in Kosova
 
Kosova ėshtė vendi i vetėm nė botė, ku pagesa e rrymės bėhet vetėm nė baza vullnetare,
ndėrsa nuk ekziston ndonjė mekanizėm pėr detyrimin e pagesės.
Kosova ėshtė vendi i vetėm nė botė, ku qytetarėt e saj privilegjohen pėr shėrbimet
publike varėsisht nga pėrkatėsia e tyre kombėtare………
Kosova ėshtė i ……..
 
- Ekskluzivisht pėr revistėn flet Charles Brown menaxheri i KEK-ut
 
Kush ėshtė fajtor pėr terrin nė Kosovė?
Sa para janė investuer nė KEK?
Kush janė Personalitetet e Kosovės qė nuk e paguajnė rrymėn?
Kush menaxhon me KEK-un?
Sa punėtorė do tė largohen nga KEK-u?
Sa ėshtė korrupcioni i theksuar nė KEK?, e shumė tė tjera rreth KEK-ut, qė nuk janė thėnė deri mė sot.
 
Si ka qenė si ėshtė dhe si duhen me qenė puna e doganave nė Kosovė,
Sa janė keqpėrdorimet nė dogana,
Pse dogana duhet mbėshtetur prodhimet vendore…..
tė gjitha kėto i tregon mė sė miri Ylber Rraci, ish drejtor i doganave tė Kosovės.
 
 
- E shumė informacone dhe tema tė tjera nga ekonomia dhe biznesi vendor dhe  nėrkombėtar…..
 
Nėse dėshironi tė keni njohuri pėr tė gjitha kėto, atėherė mund t’i gjeni vetėm nė revisten pėr ekonomi dhe biznes BIZNES KOSOVA,  qė gjidet nė tė gjitha pikat e shitjes anembanė Kosovės.
                       
Me respekt;
Business Kosova Center
info@businesskosova.com
www.businesskosova.com


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.