|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Dega e LDK-sė dhe institucionet komunale tė Podujevės bėnė homazhe dhe vunė lule nė varrin e Enver Malokut

 
 

 
   
Podujevė, 11 janar 2004 / TN – Nė pesėvjetorin e vrasjes sė shefit tė QIK-ut, gazetarit dhe veprimtarit tė LDK-sė Enver Malokut, sot nė Bradash tė Podujevės Dega e LDK-sė, institucionet komunale dhe qytetarė tė Bradashit i bėnė nderime kujtimit tė njeriut dhe intelektualit tė madh qė pati Llapi dhe Kosova.
 
Nė delegacionin e degės sė LDK-sė sė Podujevės pos anėtarėve tė Kryesisė morėn pjesė edhe kėshilltarė tė Kuvendit komunal dhe veprimtarė tė shumtė. Tek pėrmendorja e Enver Malokut nė Bradash vunė buēeta lulesh dhe bėnė homazhe edhe delegacioni i komunės si dhe bashkėfshatarė tė Enver Malokut.
 
Enver Maloku qe vrarė mė 11 janar 1999 para shtėpisė sė tij nė Prishtinė dhe tash e pesė vjet vrasėsit e tij mbetėn tė paidentifikuar.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.