|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Nė shitje: Libri i Marin Barletit i vitit 1554

 
 

 
 
9 janar 2004 / TN
 
Te nderuar
 
Shitet libri shume i vjeter, perkatesisht libri "Historia e Skenderbeut" e Marin Barletit. Viti i botimit eshte 1554. Pra nje vit para botimit te Mesharit te gjon Buzukut eshte Historia e Skenderbeut e shkruar nga Marin Barletit qe eshte ne Shitje.
 
Eshte ne gjuhen italiane dhe eshte shume mire i ruajtur. Libri eshte i trasheguar familjarisht. Nese ndokush mendon se ka interes mund te lajmrohet ne kete emai qe eshte: libri1554@yahoo.com
   
Ēmimi nuk eshte edhe aq i mire, sepse ky eshte libri me i vjeter qe eshte ne duar te shqiptareve dhe per kete arsye eshte nje gje shume shume e rrale.
 
Sa per informim, nese keni lexuar veres ne gazeten Kohen ditore, nje liber edhe me i ri se ky, eshte shitur brenda nje kohe shume te shkurter ne Prishtine per 10 mije dollare.  Pra kush ia din vleren e din se ēmimi nuk luan aspak rol.
 
me nderime
Agron Krasniqi

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.