|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Pėkrahje morale ndaj udhėarėve shqiptarė

 
 

 
8 janar 2004 / TN

Tahir HAZIRI ( Oslo)
 
Pas leximit te artikullit rrenqethes te shkruar nga Gezim Mekuli, ku reflektohej peripetiaj e tije ne udhetim, dhe informacionit qe ne mesuam nga mediat publike, ne, intelektualet shqiptare, ngrsim zerin dhe apelojme tek autoritetet sllovene qe te kene me shume rrespekt dhe te shprehin nderim per shqiptaret e ndershem te Kosoves.
 
Njeheresh, une Tahir Haziri, kryetar i shoqates se arsimtareve shqiptar ne Norvegji, kerkoj nga institucionet tona kosovare, qe te jene me shume produktiv dhe me aktiv dhe te ndihmojne qytetaret e saj ne kesi lloje padrejtesish e nenqmimesh.

Eshte e drejte e garantuar me ligj, nga te gjitha konventat nderkombetare qarkullimi i lire dhe i pakufizuar! E kjo si duket nuk vlene per kosovaret!

Une, si intelektual, qe kam kaluar me shume se 2 decenie ne perendim, shpreh mllefin dhe pakenaqesin time me te larte ndaj ketij veprimi jo demokratik e jo qyteterues te institucioneve sllovene.!

Me respekt!
Oslo, 07.01.04
Prof.: Tahir Haziri


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.