|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Ku ishin shokėt e luftės nė Akademin pėr Tahir Zemajn?

 
 

 
6 janar 2004 / TN
 
“Kosovar’78”
 
A thua ku ishin shoket e luftes apo "nismetaret e UCK's" qe nuk moren pjese ne pervjetorin e vrasjes se Tahir Zemaj't.
 
Ku ishte zotri Haradinaj i cili kishte nenshkruar me 20.08. 1998 nė ora 17.00 nė objektin e kazermės nė Prapaēan grupin komandues. Ku ishte Jakup Krasniqi i cili e quan veten nismetar te UCK's ?
 
Ku ishte zoteri Ceku i cili ishte udheheqes i shtabit te UCK's?
 
Pse keta trima aq te fort nuk u mburren pak apo nuk shikuan mbi vetullat e tyre dhe te marrin pjes ne akademin e Tahir Zemes.
 
A thua a harruan keta "trima" falls qe edhe aji kishte armikun e njejt?
 
A harruan keta trima qe kan luftuar ne nje vend me nje uniform apo i frigohen atij (TZ) edhe pse aji eshte mbuluar me dheun e Kosoves.
 
Turp per Thaqin, Haradinajn, Cekun e Krasniqin te mos marrin pjes aty ku njeher shoku i tyre kujtohej.
 
Ndoshta ketu fshihet fakti se ne vrasjen e tij mund te jen te involvuar bash keta shoke.
 
Pytja tjeter eshte su ku eshte RTK apo zotriu Mustaf Muqaj qe nuk mori kurre persiper te dokumentoj dhe kujtoj ket ish figure te njohur te UCK's.
 
A thua mos ka mbet kjo ne munges dokumentash apo informacioneve.
 
E PAVERTET. 
 
Ne perfundim ju them TURP juve qe mendoni se vetem paraja mund te ju mban gjalle. TURP ju (R-H. H-TH. J-K etj.) thuani vetes KOSOVE.
 
“Kosovar’78”

 


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.