|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Dy lajme nga aktiviteti i FR tė LDK-sė

 
 

 
2 janar 2003 / TN
 
Tė dielen finalja e turneut "Hasan Zemaj"

Tė dielen, mė 4 janar, nė Prishtinė do tė luhet ndeshja finale e turneut pėrkujtimor nė basketboll "Hasan Zemaj 2003". Ky turne ėshtė organizuar nga Forumi i Rinisė i LDK-sė nė nderim tė ish-kryetarit tė degės sė Deēanit tė FR tė LDK-sė, tė vrarė njė vit mė parė bashkė me Tahir dhe Enis Zemajn, nė njė pritė tė organizuar nė Pejė.
 
Ky turne ka filluar para tri javėsh dhe nė tė kanė marrė pjesė ekipe nga tė gjitha degėt e FR-sė, ndėrsa qė nė finale do tė takohen ekipi i Podujevės dhe ai i Prishtinės.

Finalja fillon nė ora 10:30 dhe nė tė janė tė ftuar edhe zyrtarė tė lartė tė LDK-sė dhe tė Komunės sė Prishtinės.
(Malsore Gashi)
  
  
Tė rinjtė e Prishtinės tė LDK-sė vizituan fėmijėt jetim tė Pestovės
 
   

Ashtu sikurse edhe dy viteve tė kaluara edhe sivjet, mė 31 dhjetor 2003, pėr nder tė festės sė Vitit tė Ri 2004, kryesitė e degėve III e IV tė Prishtinės tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, kanė vizituar 58 fėmijė jetim tė fshatit Pestovė tė Vushtrrisė.

Mė kėtė rast tė gjithė fėmijėve u janė shpėrndarė dhurata tė Vitit tė Ri. Anėtarja e kryesisė sė FR tė LDK-sė, Malsore Gashi, ju premtoi fėmijėve se edhe Vitin e ardhshėm serish do tė jenė nė mesin e tyre dhe do t'ju sjellin dhurata, ngase LDK-ja i realizon premtimet e dhėna. (Avni Gashi)

 

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.