|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Urimi i myftiu mr. Naim Tėrnava pėr Ipeshkvin Mark Sopi

 
 

 
Prishtinė, 23 dhjetor 2003 / TN
 
Me rastin e festave tė fundvitit Myftiu i Kosovės, Mr. Naim Tėrnava sot pėrgėzoi Ipeshkvin e Ipeshkvisė sė Kosovės, z. Mark Sopin, dhe tė gjithė besimtarėt e besimit katolil tė Kosovės.
 
IPESHKVIT zotni MARK SOPI
 
Prishtinė, 23 dhjetor 2003
 
Me rastin e Festės sė Kėrshėndellave, kam kėnaqėsi dhe nder tė veēantė qė nė  emėr tė Kryesisė sė Bashkėsisė Islame tė Kosovės dhe nė emrin tim personal,  Juve Ipeshkv i nderuar dhe tė gjithė besimtarėve katolikė tė Ju urojmė kėtė  festė, me dėshirė pėr shėndetin, lumturinėn dhe mirėqenien tuaj.
 
Populli shqiptar i Kosovės, siē dihet historikisht, edhe nė tė kaluarėn po  edhe sot, ka ditur t'i ēmojė vleratė humane dhe vazhdimisht ka ēmuar  tolerancėn e mirėkuptimin e ndėrsjellė.

Edhe ne, duke u bazuar nė kėto vlera, kemi zhvilluar njė bashkėpunim solid,  i cili nė tė ardhmėn shpresojmė tė jetė edhe mė i lartė dhe i frytshėm.
 
Me dėshirė se nė rrugėn tonė tė drejtė, do gėzojmė ndihmėn e Zotit tė Gjithėmėshirshėm, dhe duke Ju uruar gjithė tė mirat, edhe njė herė Ju urojmė dhe ngrohtsisht Ju pėrshėndesim.
 
Kryetari,
Myftiu, Mr. Naim Tėrnava


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.