|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Filloi turneu pėrkujtimor nė nderim tė Hasan Zemajt

 
 

 

Prishtinė, 22 dhjetor 2003 / TN / Malsore GASHI - Nė organizim tė Kryesisė Qėndrore tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, me rastin  e njėvjetorit tė vrasjės sė Tahir, Enis dhe Hasan Zemajt, dje nė Prishtinė ka filluar turneu pėrkujtimor nė basketboll "Hasan Zemaj 2003" nė nderim tė kolegut ish-kryetarit tė degės sė FR tė LDK-sė nė Deēan.

Nė mesin e qindra  tė rinjve qė kishin ardhur nga tė gjitha degėt e FR tė LDK-sė nė Kosovė, pėr tė marrė pjesė nė kėtė turne ishte edhe kryetari i FR tė LDK-sė, z.Lulzim Zeneli, i cili edhe bėri hapjen solemne tė kėtij turneu i cili filloi me njė minut heshtje. Mė pas u zhvilluan edhe ndeshjet e rrethit tė parė tė cilat u karakterizuan me njė korrektėsi tė madhe.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.