|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Familja kėrkon ndihmė pėr shėrimin e Kadri Xhemjalit nga Katunishta e Podujevės

 
 

 

Podujevė, 19 dhjetor 2003 (TN) – Xhafer Xhemajli, 20 vjeēar nga fshati Katunishtė i Podujevės, sot pėrmes njė deklarate kėrkoi ndihmė nga njerėzit vullnetmirė qė ta ndihmojnė shėrimin e tė atit Kadriut i lindur nė vitin 1945.

“Baba vuan qe njė kohė nga kanceri dhe gjendja e tij shėndetėsore ėshtė keqėsuar kohėt e fundit sepse na janė shterrur gjitha burimet pėr mjekimin e tij”, deklaroi Xhaferi.

Ai njoftoi mediat dhe opninonin publik se deri mė tash familjarėt e tij kanė shitur 25 copa dhenė, 35 qengja dhe njė dem pėr ti paguar shpenzimet e trajtimit mjekėsor tė tė atit, mirėpo aktualisht ēdo burim material nė familje e kanė shpenzuar. Sipas Xhaferit familja e tij 9 anėtarėshe ekziston nė saje tė ndihmave sociale, pėr ēka ai e dokumentoi me librezėn e ndihmave sociale. 

“Vitin e kaluar kemi shpenzuar 4500 euro pėr tretmanin mjekėsor nė Shqipėri, kurse tash vizita nė Prizren kushton 450 euro”, tha i riu Xhemajli duke kėrkuar ndihmėn e shoqėrisė siē tha ai.

Tė gjithė njerėzit e vullnetit tė mirė dhe afaristėt e biznesmenėt qė dėshirojnė ta ndihmojnė shėrimin e Kadri Xhemajlit, mund tė lajmėrohen nė fshatin Katunishtė tė Podujevės, ose nė numrin e telefonit tė axhės sė Xhaferit: 044/174 – 304. Familja falėnderon paraprakisht tė gjithė ata qė mund tė ndihmojnė kėtė rast tė rėndė. 


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.