|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Holger Kammerhoff vizitoi trupat e KFOR-it ēek e sllovak nė Podujevė

 
 

 
Podujevė, 17 dhjetor 2003 (TN) – Komandanti i trupave paqeruajtėse tė KFOR-it nė Kosovė, gjenerali Holger Kammerhoff nė kuadėr tė vizitės Qendrave tė KFOR-it sot vizitoi truapt e Batalionit tė Katėrt ēek e sllovak qė kujdesen pėr sigurinė dhe paqen nė rajonin e komunės sė Podujevės.
 
Gjenerali Kamerhof u prit nga komandanti i KFOR-it ēek e sllovak nėnkoloneli Zdenek Havala me bashkėpunėtorė. Sipas komandantit Havala komandanti i KFOR-it gjenerali Kamerhof u interesua pėr situatėn e pėrgjithshme tė sigurisė nė rajonin e pėrgjegjėsisė tė KFOR-it ēek e sllovak, realizmin e detyrave nga ushtarėt, raportet mes KFOR-it dhe popullatės vendore, etj. 
 
“Komandanti i KFOR-it kėrkoi bashkėpunim mė tė mirė me institucionet vendore”, deklaroi nėnkoloneli Havala. Havala tha se komandanti i KFOR-it u interesua edhe pėr kishėn serbe pėr ēka do tė bisedojė edhe me udhėheqjen komunale tė Podujevės.
 
Ai njoftoi se gjenerali Kamerhof vizitoi shkollėn fillore nė fshatin Dobėrdol tė renovuar nga KFOR-i ēek e sllovak si dhe bazėn e trupave tė KFOR-it nė Shajkofc.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.