|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Ibrahim Rugova priti kryesine e degės sė IV tė FR tė LDK-sė

 
 

 
3 dhjetor 2003 / TN / Avni Gashi - Dje, nė rezidencėn e tij nė Velani, presidenti i Kosovės dr.Ibrahim Rugova ka pritur nė njė takim kryesinė e degės sė IV tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė.
 
Kryetarja e kėsaj dege Malsore Gashi, pasi e ka njoftuar shkutimisht Presidentin me punėn e kėsaj kryesie ka folur edhe pėr vėshtirėsitė nė tė cilat po hasin tė rinjtė nė punėn e tyre. Mė pas presidenti ka folur pėr pėrpjekjet e tij pėr pėrfshirjėn sa mė tė madhe tė tė rinjve nė institucionet e Kosovės.
 
Nė fund tė kėtij takimi solemn kryetarja Malsore Gashi nė emėr tė kryesisė Presidentit Ibrahim Rugova ia uroi datėlindjėn e 59 dhe i dėshiroj shėndet dhe suksese nė punėn e tij tė shenjtė drejt realizimit tė synimeve tona kombėtare.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.