|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

MUFTIU I KOSOVĖS NAIM TĖRNAVA PRITI IPESHKVIN MARK SOPI

 
 

 
Prishtinė, 2 dhejtor 2003 / B.I.K. - Myftiu i Kosovės mr. Naim Tėrnava priti sot nė selinė e Kryesisė sė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Ipeshkvin e Ipeshkvisė sė Kosovės z. Mark Sopi i cili shoqėrohej nga Kancelari i Ipeshkvisė, don Shan Zefi.
 
Me kėtė rast Ipeshkvi i Ipeshvisė z. Mark Sopi uroi Myftiun Tėrnava pėr detyren e re dhe njėherėsh uroi pėr suksese e punė tė mbarė.
 
Ipeshkivi Mark Sopi u shpreh pėr bashkėpunimin tė ndėrsjell nė mes dy institucioneve fetare.
 
Na ana e tij myftiu Naim Tėrnava pasi falėnderoi Ipeshvin pėr vizitėn dhe urimet, konfirmoi gatishmėrinė e BI-sė pėr bashkėpunim edhe mė tė madh, nė tė mirė tė Kosovės dhe populli tė saj.
 
Qe konstatim i dyanshme se respekti i ndėrsjell dhe toleranca ndėrfetare janė virtyte tė ēmuara qė duhet kultivuar me devotshmeri e si tė tilla janė shembull edhe pėr popujtė tjerė.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.