|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Mė shumė i ngjante njė koncerti privat  se sa mbrėmje festive me karakter kombėtar

 
 

 
Kopenhagė, 30 nėntor 2003 / TN
 
Imer MEMISHI

Mbremja e 28 nentorit u mbajt edhe ne Danimarke e organizuar dhe mbajtur nen patronatin e ambasades se Republikes se Shqiperise gjegjesisht nga ambasadori z. Qemal Mengjozi, ne bashkepunim me shoqatat shqiptare qe veprojne ne Danimarke si ajo
"Zenel Hasani" dhe "Shoqata 97".

Kete mbremje bashkatdhetaret e kane pritur me mjaft entusiasem pasi eshte hera e pare qe ky manifestim kaq i rendesishem mbahet nen patronatin e ambasades se Republikes se Shqiperise dhe moren pjese me mijera bashkatdhetare dhe shume mysafire te ftuar daneze dhe ambasadori IRJM z. Sami Ibrahimi dhe zonja e tij.

Kjo mbremje nuk doli ashtu siē a kane pritur bashkatdhetaret qe ne hyrje u verejten mangesit pasi per here te pare bashkatdhetaret detyrohen te paguajne hyrje per nje manifestim kaq te rendesishem kombetar bile edhe per femijet pa marre parasysh moshen kjo i preku shume bashkatdhetaret meqe te gjithe e dinin se salla eshte falas dhe nje gjest tjeter qe beri pershtypje negative ka qene ēmimet e larta  deri ne trefish te pijeve  edhe pse jo kualitative, pra me sa duket dikush ka arrite qe te nxjerr fitime te majme nga kjo mbremje  ne emer te festes Kombetare te 28 nentorit .

Po ashtu kjo mbremje u be edhe me e zbehte nga tekniket e muzikes duke  bere qe bashkatdhetaret te largohen te mllefosur dhe parakohe.

Pra, kjo me se shumti i ngjau nje koncerti privat se sa nje mbremjeje festive me karakter kombetar.
 
 

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.