|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

   
 

Pėr nderė tė 28 Nėntorit njė delegacion i KK tė Mitrovicės vuni kurora lulesh mbi varret e Adem Jasharit dhe dėshmorėve tė komunės nė Shipol

 
 

 
 
Mitrovicė, 28 nėntor 2003 / Hysni SYLA - Pėr nderė tė 28 Nėntorit-Ditės sė Flamurit dhe ditėlindjes sė Komandantit Legjendar Adem Jashari, njė delegacion i Kuvendit tė Komunės sė Mitrovicės, nė pėrbėrje: Mursel Ibrahimi, zėvendėkryetar, Mustafė Pllan, kryeshef i Ekzekutivit, Ahmet Tmava, kryetar i grupit tė kėshilltarėve tė PDK-sė nė Kuvendin e Komunės, Nazmi Fejza, kryetar i grupti tė kėshilltarėve tė AAK-sė dhe Halit Morina nga PD, kėshilltar nė Kuvendin e Komunės, ka vėnė kurorė lulesh mbi varrin e Komandantit Legjendar Adem Jashari nė Prekaz.
 
Delegacioni i lartėpėrmendur, kurorė lulesh ka vėnė edhe nė varrezat e dėshorėve tė komunės sė Mitrovicės nė Shipol.

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.