|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Podujevė: OJQ “Team Kosova” sjell medikamente pėr shtėpinė e shėndetit

 
 

 

Podujevė, 24 nėntor 2003 (TN) –  OJQ shqiptaro-amerikane “Team Kosova” kėto ditė solli ndihma pėr shtėpinė e shėndetit nė Podujevė, vlera e tė cilave sipas udhėheqėsit tė kėsaj OJQ-je mbėrinė vlerėn afro 15 mijė euro.

Drejtori i Shtėpisė sė shėndetit dr. Bahri Thaēi tha se “Team Kosova” e ka ndihmuar institucionin shėndetėsor qė ai drejton me medikamente tė ndryshme, pajisje medicinale, material pėr maternitetin dhe foshnjet, etj. OJQ-nė “Team Kosova” e cila vitin e kaluar hapi klinikėn humanitare pėr pacientėt me hipertension dhe diabetė, pas 3 muaj pushimi, e hapi klinikėn pėrsėri nė njė ankes tė shtėpisė sė shėndetit, ka njoftuar udhėheqėsi John Chesnut.

“Falė bashkėpunimit tė mirė qė kemi krijuar me kėtė OJQ, ne u kemi ofruar ndihmėn tonė duke u ofruar njė hapėsirė pėr punė”, deklaroi z. Thaēi, kurse z. Ēesnut tha se ndihma pėr shtėpinė e shėndetit do tė vazhdojė edhe nė tė ardhmen.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.