|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Suedi: Festivali  i Poezisė dhe Muzikės Shqiptare

 
 

 

23 nėntor 2003 / Ramadan  Reshitaj -  Nė Malmė tė Suedisė sot po mbahet Festivali i Tretė i Poezisė dhe i Muzikės sė Krijuesve Shqiptarė qė jetojnė e veprojnė nė shtetet skaninave.

Ky manifestim po mbahet nė kuadėr tė shėnimit tė kremtave tė Nėntorit   nė organizim tė Rrethit tė Shoqatave Shqiptare pėr Regjionin e Skones dhe tubon krijuesit nga Suedia, Danimarka dhe Norvegjia.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.