|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Degėt e FR tė LDK-sė nė Prishtinė do tė Pėrkujtojnė trevjetorin e vrasjės sė Xhemail Mustafės

 
 

 
  
Prishtinė, 19 nėntor 2003 / Malsore GASHI  - Edhe kėtė vitė ( pėr here tė tretė me radhė ) kryesitė e degėve tė Prishtinės tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, do ta pėrkujtojnė  ish-kėshilltarin e Presidentit Ibrahim Rugova, z.Xhemail Mustafa, nė trevjetorin e vrasjės sė tij.
   
Pėrkujtimi do tė bėhet mė 23 nėntor ( e diele ), me parakalimin e organizuar nga selia e LDK-sė, ku do tė bėhet nisja nė ora 14:40 nepėr qendėr tė qytetit, nė mėnyrė qė nė ora 15:05 nė vendin e vrasjės sė tij nė lagjen “Dardania” tė vendosėn kurora me lule dhe do tė ndezen qirinj nė shenjė pėrkujtimi pėr tė madhin bacėn Xhemė.
 
Tė ftuar pėr tė marr pjesė nė kėtė pėrkujtim janė tė gjithė ata tė cilėt Xhemėn e kane dashur sinqerisht.

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.