|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Moisiu duhet ta shkarkojė Nanon

 
 

 
18 nėntor 2003 / TN
 
Ēerēiz LOLOĒI
 
Dėshtimi i negociatave mes dy krahėve kundėrshtare nė Partinė Socialiste tė inicuara nga kreu aktual i Kuvendit Servet Pėllumbi, i ka shkuar pėr shtat Kryeministrit dhe kryetarit tė PS-sė qė, pas rizgjedhjes nė kuvendin e radhės, tė largojė pėrfundimisht deputet-bllokuesit e votėbesimit tė ministrave dhe tė jetė mė i lirė nė rindėrtimin e njė kabineti qeveritar ku tė mos ketė mė asnjė tė pabindur.
 
Dorėheqja e djeshme e ish-presidentit Meidani, nė njė garė aspak tė barabartė (kandidatura e tij me pėrjashtim tė firmave tė shtrėnguara tė disa anėtarėve tė KPD-sė, nuk gjeti tė realizuar asnjė prej pikave qė mund tė kthenin nė njė konkurrim tė ndershėm dhe tė barabartė mes palėve), megjithėse nuk ndikon nė rizgjedhjen e Fatos Nanos, krijon gjithsesi njė dozė delegjitimiteti duke ripėrsėritur tė gjitha farsat e mėparshme tė rizgjedhjes sė drejtuesit kryesor tė partisė sė maxhorancės.
 
Natyrisht, zhvillimet sa mė sipėr janė punė tė brendshme tė njė partie politike, por problemi ėshtė se si duhet tė sillen insitucionet e tjera qė kanė pėrgjegjėsi tė drejtpėrdrejtė pėr funksionimin e njė qeverie. Vetėm si kohė fizike ėshtė gati njė muaj qė tė zhvillohet kongresi i socialistėve, por gjatė kėsaj periudhe a duhet tė rrinė duarkryq Presidenti i Republikės Alfred Moisiu, kryeparlamantari Servet Pėllumbi, opozita e Partisė Demokratike dhe faktorė tė tjerė tė brendshėm dhe tė jashtėm?  Po tė merret nė konsideratė qė dy dikastere kryesore qė kanė detyra specifike dhe tė pazėvendėsueshme, qoftė nė kuadrin e marrėveshjes sė Asociim-Stabilizimit, qoftė nė problematikėn e rrjedhave integruese, kanė qenė jo nė efiēencė, kjo periudhė pa qeveri shkon edhe mė gjatė.
 
Pikėrisht pėr kėtė mungesė qeveritare, edhe duke shfrytėzuar nenet e ligjit themeltar kushtetues si dhe duke mos anashkaluar pėrgjegjėsitė e drejtpėrdrejta qė ka presidenti i Republikės dhe pushteti legjislativ, asnjė nga kėto institucione nuk pengon nė ndėrmarrjen e njė iniciative pėr ndėrtimin e njė qeverie. Pėrkundrazi, justifikimi i Presidencės (nuk jemi dakord me qeveri zėvendėsministrash, tė thėnė publikisht dy herė nga goja e zotit Alfred Moisiu) si dhe pėrpjekja e vetme e zotit Servet Pėllumbi (pėr tė gjetur njė formulė kompromisi pėr njė kabinet formal) janė shumė pak pėr kėtė vakum institucional.
 
Ambientimi i gjatė me mungesėn e qeverisė, ose me njė qeveri tė cunguar, tė  krijon pėrshtypjen se Fatos Nano kontrollon shumė pushtete dhe tė tjerėt sipėr tij janė thjesht fasadė pushtetesh.
 
Presidentin e Republikės nuk e pengon asgjė qė tė shkojė nė parlament dhe, me anė tė njė mesazhi preokupues pėr fatet e vendit, tė kėrkojė shkarkimin e Kryeministrit; po kėtė President nuk e pengon asgjė qė t'i drejtohet grupit parlamentar tė PS-sė qė tė gjejė njė zgjidhje tjetėr me ose pa Nanon kryeministėr; nė pamundėsi tė gjetjes sė kėsaj zgjidhjeje, Presidentin e lejon ligji pėr tė gjetur mazhoranca tė tjera brenda parlamentit. Tė njėjtat iniciativa mund t'i ndėrmarrė gjithashtu edhe kryesia e parlamentit, e cila nuk ka problematikė mė tė mprehtė sesa tė fusė me procedurė tė pėrshpejtuar zėvendėsimin ose riplotėsimin e njė kabineti qė zvarritet pėr muaj me radhė.
 
Nėse nuk ndėrmerren kėto hapa institucionalė dhe logjikė, atėhere tė gjithė duhet tė mendojmė se kriza lind nga Nano dhe zgjidhet po nga ai, ndėrsa zoti Moisiu dhe zoti Pėllumbi i kanė sytė nga kongresi i 12 dhjetorit, dhe pushtetet e tjera janė inekzistencė; pra Shqipėria nuk ėshtė mė njė republikė parlamentare.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.