|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

MYFTIU I KOSOVĖS TĖRNAVA PRITI ZV/KRYEADMINISTARTORIN BRAJSHO

 
 

 
   
Prishtinė, 17 nėntor 2003 / B.I.K. - Kryetari i Kryesisė sė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Myftiu Naim Tėrnava me bashkėpunėtorėt priti sot nė njė takim jo formal zėvėndės kryeadministartorin e Kosovės Ēarls Brajsho i cili shoqėrohej nga anėtarė tė kabinetit tė tij.
    
Myftiu Naim Tėrnava falėnderoi zėvendės kryeadministartorin pėr vizitėn pėr se u shpreh gadishmeri e dyanshme se tani e tutje kontaktet nė mes Bashkėsisė Islame dhe UNMIK-ut do tė jenė tė rregullta, duke e konsideruar kėtė si vizitėn e parė tė kėtij niveli nė Bashkėsisė Islame tė Kosovės.
 
Nė takim ėshtė biseduar pėr kontributin dhe angazhuimin e dyanshėm pėr krijim e njė ambienti edhe mė tė sigurtė nė tė cilin do tė mbretroi paqja dhe mirėkuptimi ndėrmjet njerėzve.
 
Takimi kaloi nė frymė tė ngrohtė e miqėsore, me ē’raast u kanstatua se bashkėpunimi nė mes UNMIK-ut dhe bashkėsive fetare tradicionale do tė jetė mė i madh.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.