|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Udhėheqja komunale e Podujevės dhe pėrfaqėsuesi i UNMIK-ut  u takuan me zyrtarin e OSBE-sė pėr demokratizim

 
 

 
   

Podujevė, 13 nėntor 2003 (TN) – Kryetari i komunės sė Podujevės Agim Veliu, zv. kryetari Agim Kikaj, Kryeshefi Ekzekutiv Ejup Visoka dhe pėrfaqėsuesi i UNMIK-ut Shahzad Khan Bangash sot pritėn nė njė takim konsultativ zyrtarin pėr demokratizim tė OSBE-sė z. Christope Pradier.

Nė konsultėn qė udhėheqja komunale pati me z. Pradie u bisedua pėr zhvillimet mė tė reja nė komuna tė paraqitura nė Rregulloren 2003/17 mbi Menagjimin e Financave Publike dhe Pėrgjegjėsitė. Nė takimin e sotėm konsultativ u bisedua edhe pėr ēėshtje tjera me interes pėr komunėn e Podujevės.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.