|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Degėt e Prishtinės tė FR tė LDK-sė organizojnė Tribunė tė Hapur ““Vetėvrasjet- si tė parandalohėn”

 
 

 
   
Prishtinė, 12 nėntor 2003 / TN - Duke u nisur nga fakti se pas lufte dhe sidomos muajt e fundit nė Kosovė ka lėshuar rrėnjė njė dukuri shumė negative dhe brengosėse siē ėshtė- Vetėvrasja, kryesitė e 4 degėve tė qytetit tė Prishtinės tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, do tė organizojnė njė Tribunė tė Hapur me temėn:  “Vetėvrasjet- si tė parandalohėn”, ku ligjėrues do tė jenė dr. Skender Boshnjaku ( neuropsikiatėr ) dhe dr.Shefqet Krasniqi ( teolog ).
   
Tribuna do tė mbahet mė 15 nėntor ( e shtunė ), nė amfiteatrin e Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės, me fillim nė ora 13:30. Ftohėn tė gjithė tė interesuarit qė tė marrin pjesė nė kėtė tribunė tė hapur.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.