|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Reis Ulema Bashkėsisė Islame tė Maqedonisė hfz. Arif Emin uroi Myftiun Naim Tėrnava

 
 

 
   
Prishtinė, 23 tetor 2003 / B.I.K. - Sot, Myftiu i Kosovės, mr. Naim Tėrnava priti nė selinė e Kryesisė sė Bashkėsisė Islame tė Kososvės, Reis ul-Ulema tė Bashkėsisė Islame tė Madedonisė, hfz. Arif Emin i cili shoqėrohej nga Jakup ef. Selimovski-drejtor fetaro-arsimor nė Rijaset, Bahri ef. Ali-kėshillatar i Resi ulemas dhe dr. Ismail Bardhi-dekan i Fakultetit tė Shkencave Islame tė Shkupit.
 
Me kėtė rast Reis ulema i Maqedonisė hfz. Arif Emin ka pėrgėzua myftiun Tėrnava me rastin e zgjedhjes nė krye tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės.
 
 
“I nderur myfrti, nė emėr tė Bashkėsis Islame tė Maqedonisė, nė emer tė bashkėpunėtorėve dhe nė emėr tim persolan ju uroi zgjedhejn tuaj nė krye tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, me shpresė se me ndihemė e tė Madhit Allah do tė udhėheqėni me sukses.”-tha pos tė tjerash Reis ulema i Maqedonisė, hfz. Arif Emin.
 
Ndėrkaq Myftiu, Naim Tėrnava, pasi qė falėnderoi pėr vizitėn u shpreh pėr intensifikimin e bashkėpunimit nė mes dy bashkėsive dhe institucionve tė tyre.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.