|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

HOLKER URON MYFTIN MR. NAIM TĖRNAVA

 
 

 
Prishtinė, 22 tetor 2003 / B.I.K. - Nė vazhdėn e telegarameve e urimeve tė shumta me rastin e zgjedhjes nė krye tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, sot Myftiu mr. Naim Tėrnava ka marrė telegarm urimi nga Pėrfaēėsuesi Special i Sekretarit tė Pėrgjithshėm, nė Kosovė Hari Holker, nė tė cilin thuhet:`
 
“Nė emėr tė UNMIK-ut dėshiroj t’ua uroi zgjedhjen tuaj Kryetar i ri i Bashkėsisė Islame tė Kosovės. Unė sinqerisht shpresoj se Bashkėsia Islame e Kosovės nėn udhėheqjen tuaj do tė vazhdojė tė luaj rol tė rėndėsishėm nė ndėrtimin e urave nė mes popujve tė besimeve dhe etniteteve tė ndryshme.
 
Gjithashtu shfrytėzoi rastin qė juve dhe Bashkėsisė Islame tė Kosovės tė ju uroi ardhjen e muajti tė Ramazanit” thuhet nė telegarmin e PSSP dėrguar myftiut Naim ef. Tėrnava.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.