|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kryetari i AAK-sė Ramush Haradinaj uroi Myftiun Mr. Naim Tėrnava

 
 

 
    
Prishtinė, 19 tetor 2003 – Nga B.I.K. - Sot pasdite, kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj i shoqėruar nga shefi i grupit parlamentar tė AAK-sė nė Parlamentin e Kosovės, Bujar Dugolli dhe anėtari i Kryesisė sė AAK-sė Ajet Ahmeti, vizituan Myftiun e posazgjedhur tė Kosovės Mr. Naim Tėrnavėn, tė e pėrgėzuan dhe uruan pėr detyrėn e re duke i dėshiruar sukses nė misionin e tij tė shenjtė.
 
“Jemi kėtu qė tė shprehim gatishmėrinė time dhe tė AAK-sė pėr bashkėpunim tė mėtejmė me Bashkėsinė Islame dhe me Ju, myfti i nderuar nė realizimin e aspiratave tė popullit tė Kosovės” - u shpreh kryetari i AAK-sė Ramush Haradinaj.
 
Myftiu Naim ef. Tėrnava pasi falėnderoi Kryetarin e AAK-sė dhe shoqėruesit e tij, pėr vizitėn, u shpreh: “Bashkėsia Islame e Kosovės si edhe deri mė tash do tė jetė e hapur pėr bashkėpunim me tė gjitha institucionet dhe faktorėt relevantė tė Kosovės pėr tė mirėn e Kosovės dhe popullit tė saj”.
 
Nė takim u bisedua pėr gjendjen aktuale e politike nė Kosovė, gjendjen nė Bashkėsinė Islame tė Kosovės, si dhe pėr bashkėpunimin e dyanshėm.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.