|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Tė rinjtė e LDK-sė tė Prishtinės bėnė nderime pranė varreve tė Zemajve

 
 

 
  
   
Prishtinė, 13 tetor 2003 / FR i LDK-sė - Anėtarėt e kryesive tė katėr degėve tė qytetit tė Prishtinės tė Forumit tė Rinisė tė Lidhjės Demokratike tė Kosovės, nė vazhdėn e aktiviteteve tė tyre tė pėrbashkėta qė po i realizojnė, dje ishin nė Strellc tė Deēanit ku bėnė nderime pranė varreve tė kolegut tė tyre tė vrarė- Hasan Zemaj ( ish-kryetar i degės sė FR tė LDK-sė nė Deēan ) dhe kolonel Tahir Zemaj ( ish- komandant i ZO tė Rrafshit tė Dukagjinit tė ish-UĒK-sė ) dhe djalit tė tij- Enisit.
Ata u betuan para varreve tė kėtyre dėshmorėve se do ta vazhdojnė rrugėn e trasuar nga ata drejt realizimit tė pavarėsisė sė Kosovės dhe se do tė mbeten tė paharruar nė zemrat e ēdo shqiptari.
 
Mė pas, tė rinjtė e LDK-sė, nė Deēan bėnė nderime edhe para shtatorės sė komandantit legjendar tė ish-UĒK-sė, Sali Ēekajt.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.