|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Podujevė ndodhė edhe vetvrasja e tretė gjatė vetėm njė jave

 
 

 
Podujevė, 13 tetor 2003 (TN) – Mbrėmė polica e SHPK-sė konfirmoi lajmin se nė vendin e quajtur “Te Pishat”, njė qytetar i ri ka varur veten nė litar. Ajo ka dalė nė vendin e ngjarjes sė bashku me mjekėt qė kanė konstauar vdekjen e tij e cila ėshtė bėrė me vetėvarje nė litar,njofojnė burimet e DMPD-sė nga Stacioni i Policisė nė Podujevė.
 
I ndjeri qė i ka dhėnė fund jetės sė tij nė litar, ėshtė Bekim Halim Maloku 26 vjeēar me vendbanim nė Podujevė, i pamartuar, kurse nuk dihet motivi qė e shtyri t'ia marrė jetėn vetes.
 
Psikiatri Dr. Shaban Jashari lidhur me tri vetvrasjet e fundit qė ndodhėn nė komunėn e Podujevės mendon se ato janė pasojė e streseve postraumatike tė pasluftės, ērregullimeve nė familje, papunėsisė dhe gjendjes sė rėndė sociale, etj.
 
 “Mirėpo edhe njė prej problemeve qė ėshtė prezent veēanėrisht tek tė rinjtė ėshtė depresioni nga mosperpsektiva, papunėsia dhe kushtet ekonomike”, deklaroi Jashari.
 
Sipas tij kriza ekonomike sjell edhe krizat tjera, por brengosės ėshtė fakti se shoqėria nuk po i trajton kėto raste ashtu siē duhet. Ky rast ėshtė vetvrasja e tretė vetėm brenda javės qė po lėmė pas.
 
Gjatė muajit tetor pas vetėvrasjes sė njė gruaje nė ujėrat e Liqenit tė Batllavės dhe vetėvrasjes me armė zjarri qė ndodhi njė javė mė parė nė fshatin Sfeēėl tė Podujevės, ky ėshtė rasti i tretė qė njerėzit i japin fund jetės nė njė mėnyrė tė tillė.
 
 

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.