|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kosovė: Kryeministri Rexhepi nuk do tė marrė pjesė nė bisedimet Pirshtinė-Beograd

 
 

 

12 tetor 2003 / » Zėri i Amerikės »  

Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi nuk do tė marrė pjesė nė bisedime pėr ēėshtje praktike midis Prishtinės dhe Beogradit tė cilat fillojnė mė 14 tetor nė Vjenė.

Zoti Rexhepi iu drejtua tė dielėn qytetarėve tė Kosovės duke thėnė se nuk ėshtė as vendi as koha pėr kėto bisedime. Tani pėr tani ndaj qėndrimit tė zotit Rexhepi nuk ka patur reagime.

Presidenti Rugova dhe kryetari i parlamentit kanė deklaruar se do tė marrin pjesė nė bisedime.

Ndėrkohė Kryeministri i Serbisė, Zoran Zhivkoviq deklaroi tė dielėn se dialogu i ardhshėm mes Beogradit e Prishtinės nė Vjenė, paraqet fitorėn e palės serbe dhe shtoi se pret qė kėto bisedime do tė jenė rast qė pala shqiptare ta marrė pjesėn e vet tė pėrgjegjėsisė politike e praktike pėr gjendjen nė Kosovė.

Kryeministri serb thėnė se delegacioni i Beogradit pėr bisedimet e 14 tetorit nė Vjenė ėshtė i kompletuar, por nuk deshi tė deklarojė emrat e anėtarėve./kk/


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.