|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Departamenti i Shtetit: Bisedimet do tė fillojnė mė 14 tetor nė Vjenė, pa marrė parasysh pėrbėrjen e delegacionit tė Kosovės

 
 

 
Uashington, 11 tetor 2003 - Shtetet e Bashkuara tė Amerikės u kanė bėrė thirrje anėtarėve tė Qeverisė sė Kosovės, qė tė shkojnė nė Vjenė, mė 14 tetor, nė bisedimet e para me pėrfaqėsuesit e autoriteteve tė Serbisė dhe tė Malit tė Zi, pa marrė parasysh vendimin e Kuvendit tė Kosovės, pėrkatėsisht madje edhe nėse Kuvendi i Kosovės nuk i jep pajtimin kryeministrit Bajram Rexhepi pėr tė marrė pjesė nė ato bisedime.

Kėtė qėndrim tė SHBA-ve mbrėmė radios "Evropa e lirė" ia transmetoi njė zyrtar i lartė i Departamentit tė Shtetit.

Ai ka shtuar se bisedimet do tė fillojnė mė 14 tetor nė Vjenė, pa marrė parasysh pėrbėrjen e delegacionit tė Kosovės.


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.