6.10.2003 - Trepca.net

FESTIVALI I POEZISĖ DHE MUZIKĖS SHQIPTARE NĖ SKANDINAVI


 
Malmė (SUEDI), 6 tetor 2003 / Ramadan RESHITAJ - Rrethi i Shoqatave Shqiptare pėr Regjioninn e Skones, nė Suedi, edhe sivjet do tė organizojė Festivalin e Poezisė dhe tė Muzikės Shqiptare pėr Skandinavi.
 
Ky festival, qė ėshtė i treti me rradhė, sivjet do tė mbahet mė 22 nėntor nė Kopenhagė nėn patronatin e Qendrės Shqiptare pėr Kulturė dhe Sport.
 
Sikurse edhe herave tė tjera, nė kėtė manifestim tė rrallė tė diasporės shqiptare, me punimet e veta origjinale dhe tė pabotuara, do tė prezentohen krijuesit letrarė dhe ata muzikorė qė jetojnė e veprojnė nė shtetet skanindave. Gjithashtu do tė merr pjesė edhe njė shkrimtar nga Kosova.
 
Organizatori dhe nikoqiri, pėr punimet mė tė suksesshme do tė ndajnė shpėrblime modeste.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.