6.10.2003 - Trepca.net

Njė delegacion i kryesisė qendrore tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, sot do tė udhėtoj pėr Bruksel ku do tė ketė takime me kryesinė e degės sė FR tė LDK-sė pėr Beneluks


 
Prishrinė, 6 tetor 2003 / Nga Shėrbimi pėr informim  i FR tė LDK-sė
 
Ky delegacion i cili do tė udhėhiqet nga nėnkryetari Sejdė Tolaj dhe nga udhėheqėsi i komisionit pėr bashkėpunim me degė Ilir Fetahu, do tė njoftohet me aktivitetin qė ka zhvilluar dega e FR tė LDK-sė, si dhe do tė njoftoj pėr punėn qė ka zhvilluar kryesia qendrore nė kėta pesė muaj tė ekzistimit tė saj, por edhe pėr aktivitetet qė janė nė planin e paraparė pėr t'u realizuar.
 
Ky delegacion do tė ketė edhe takime tė tjera tė rėndėsishme, si me degėn e LDK-sė po ashtu edhe me nėndegėt e FR tė LDK-sė.
 
Nė kėto takime posaqėrisht do tė shqyrtohet pozita dhe organizimi i mėrgatės shqiptare dhe sidomos i tė rinjve shqiptarė qė jetojnė nė kėto shtete dhe inkuadrimi i tyre sa mė i madh nė aktivitetet qė zhvillon FR-ja dhe LDK-ja nė pėrgjithėsi nė kėto shtete.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.