29.09.2003 - Trepca.net

Nė Kastriot u takuan dega e FR tė LDK-sė sė kėsaj qyteze dhe dega e IV e Prishtinės


 
Prishtinė, 29 shtator 2003  - Dje nė Kastriot, nė selinė e degės sė LDK-sė, u mbajt njė takim pune i kryesisė sė degės sė IV tė Prishtinės tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, e cila kryesohej nga kryetarja Malsore Gashi dhe kryesisė sė degės sė Kastrotit tė FR tė LDK-sė qė kryesohej nga Xhelal Krasniqi, kryetar.
 
Nė kėtė takim, qė ishte i pari i kėtij lloji, tė dy kryesitė njoftuan njėra tjetrėn me aktivitetet e tyre tė realizuara deri tani si dhe me ato qė planifikojnė t’I realizojnė nė tė ardhmėn.
 
Poashtu u shqyrtuan edhe mundėsitė e bashkėpunimit mė tė  madh tė kėtyre dy degėve nė organizimin e aktiviteteve tė pėrbashkėta. I pranishėm nė kėtė takim ishte edhe sekretari I pėrgjithshėm I FR tė LDK-sė, Avni Gashi.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.